Partnerskab med Cyklebørsen

Partnerskabet består i at Cyklebørsen har lavet og løbende vil lave nogle tilbud til klubbens medlemmer. De specifikke tilbud kan ses i medlemssektionen. Samtidig støtter de, i samarbejde med Giant, vores eliteryttere med nogle mere favorable tilbud.

Cyklebørsen Bjerringbro - Giant

Hvem er vores medlemmer?

Vi spænder bredt. Fra begyndere til øvede, kvinder og mænd, unge og gamle, tykke og tynde. Men fælles for alle har vi et ønske om at køre lidt hurtigere og blive lidt bedre. Hver gang vi mødes. Læs lidt om nogle udvalgte medlemmer.

Se alle rytterprofilerne


      Hej alle Cykelmyg

   

Så nærmer tiden sig, hvor vi rigtig gerne vil have Jer på besøg til en hyggelig kunde/klub aften. Det bliver torsdag den 12/10-2017 i butikken på Viborgvej 3 8600 Silkeborg. Vi lukker dørene op for Jer kl 18.30.
 
Vi vil stå klar med lidt drikkevare og lidt lækkert til ganen. Assos og Specialized kommer og viser 2018 nyheder, og er klar til at svare på spørgsmål ang. deres produkter.
 
Vi har ligeledes fået butikken fyldt op med lækkert efterårs- og vinter beklædning og der er kommet 2018 cykler på lager fra vores cykelmærker både racer- og MTB cykler. Traditionen tro, så kører vi lidt ekstra rabatter til Jer som møder op.
 
Vi glæder os rigtig meget til at se Jer.
 
Venlig Hilsen
 
Niels Andersen
 
PS. Meld lige tilbage Hvor mange i kommer , da vi skal have købt lidt lækkert til jer ..